streda 4. marca 2015

travel the world: PARIS lost analog//lasting memories

Bola som chorá, doma, tak som spomínala (veď čo iné môžem).
Len nedávno som si dala vyvolať film z aprílového Paríža, tak duša pookriala.
Ak vás zaujíma viac, čo sme robili v Paríži, kde sme boli, čo sme vyskúšali, prečítajte si sériu príspevkov na mojom starom blogu, a to presne tu: chapter 1  chapter 2  chapter 3
Najlepšie na tom celom je, že po takmer roku sa u mňa objavujú tie najsilnejšie momenty a ešte najlepšejšie je, že ich je dvetisíc.Tomáš lost his head in Paris. Bolo ráno, na raňajky sme si kúpili croissanty a brázdili sme ulice. Tip: ak ste v Paríži, nepoužívajte metro, prechádzajte sa, peši. Použite ho len keď je noc a ste príliš ďaleko od hotela/apartmánu, v ktorom bývate a v prípade, že vám odumierajú píšťaly alebo sa vám zodiera päta, lebo ste si nemúdro vybrali obuv. My sme si Paríž zažili s príchuťou každej uličky a každého mostíka. Nemohlo byť lepšie.
Navštívte Montmartre. Nielen kaviareň, kde vo filme Amelia z Montmartru robila hlavná postava čašníčku, no aj námestie napráskané maliarmi, Van Goghov dom a Chrám Sacré-Coeur, jedno z mojich najobľúbenejších miest na svete. Okrem nádhernej baziliky je tu doslova famózny výhľad na celý Paríž.
Objavuj ARCHITEKTÚRU, nie ATRAKCIE. Že musíš vidieť každý obraz v Louvri? Vyviezť sa výťahom na vrch Eiffelovky? Kúpiť si aspoň kľúčenku na Champs-Elysees? Nie. Nechoď za davmi Japoncov v bledých pláštenkách, vychutnaj si Paríž ako parížan/ka. Každý dom, každá ulička, každá kaviareň či pekáreň je PARÍŽ. Skús sa na Eiffelovku či Notre Dame pozrieť trochu inak ako obyčajný turista. Objavuj a obdivuj.
Toto boli moje foto spomienky a niekoľko tipov na výlet v Paríži. Ďakujem, že ste sa tam somnou vrátili. :)

1 komentár: